سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها!

سوزن هایی بر روی نیمکت!

هر از گاهی برخی افراد عکس ها و مطالب قدیمی که در فضای اینترنت وجود داشته است را با عناوینی تازه و به عنوان یک مطلب جدید و با عناوینی دروغین منتشر می کنند.

اینکه این کار کار خوبی نبوده و قبیح می باشد به جای خود، اما بد تر از آن این است که عده ای بدون تحقیق و سریع این مطالب را باور و آن ها را در سطح وسیعی منتشر می کنند!

انتشار این مطالب همانا و ایجاد رعب و وحشت و تصور نبود امنیت جانی در وجود مردم کشور همانا که این عملکرد برخی از مردم باید بررسی شده و همه ما بدانیم که در فضای مجازی نباید هر چیزی را باور و سریع منتشر کنیم.

یکی از مطالبی که به تازگی در این فضا در حال انتشار می باشد بحث نیمکت های پارک ها و سر سوزن هایی با آلودگی به ایدز و هپاتیت می باشد.

در این مطالب دروغ که در حال انتشار می باشد اینگونه بیان می شود که در روی نیمکت های پارک ها سوزن هایی قرار داده شده است که آلوده به ویروس ایدز یا هپاتیت می باشد!

و به مردم می گوید که در صورت رفتن به پارک به نیمکت هایی که روی آن می نشینند توجه داشته باشند! و تصاویری را نیز برای این شایعه خود قرار داده و منتشر کرده اند!

سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
اما واقعیت چیست؟

واقعیت این مطلب و تصاویری که به عنوان منبع منتشر می کنند این است که این تصاویر متعلق به ایران نبوده و از آن کشور بلاروس می باشد که برخی کاربران فضای مجازی در آن کشور در سال 2018 آن را منتشر کرده اند!

سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
متن خبری با همان تصویری که در شایعه منتشر شده است!

 

سوزن های آلوده بر روی نیمکت پارک ها
یافته های گوگل در مورد این عنوان

پس با اندکی جستجو متوجه می شویم این پست ها و مطالب شایعاتی بیش نبوده و متعلق به حال هم نیست و از اصل دروغ بوده و صرفا به خاطر ترساندن مردم عزیز ما منتشر می شود!

به امید روزی که هر مطلبی را باور نکرده و سریع منتشر نکنیم!


***************

برای بروز بودن در خواندن پاسخ به شبهات اپلیکیشن روشنگر را نصب نمایید.

التماس دعا

یا حق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *