آیا در آمد میلیاردی چاه مسجد جمکران واقعیت دارد؟

آیا در آمد شش و نیم میلیاردی چاه مسجد جمکران واقعیت دارد؟

در برخی از صفحات مجازی و پیج های معاندین تصاویری در حال انتشار است که ادعا می کند سالیانه شش و نیم میلیارد تومان درآمد

حاصله از چاه مسجد مقدس جمکران می باشد و در بالای آن تصاویری از عده ای است که در حال شمردن پول می باشند.
خوب است این شبهه را بررسی و از جوانبی به آن نگاه بیندازیم.

نکته اول:

چه شده است که این روز ها این قدر به امام زمان علیه السلام و به طور ویژه به مسجد مقدس جمکران گیر داده اند؟

قطعا نکته مهمی در این مساله وجود دارد که دشمنان هماهنگ و به طور ویژه در حال حمله به آن هستند، و آن بی شک چیزی جز اهمیت حفظ ایمان مردم به خاطر اعتقاد به ظهور یک منجی از آل طه و تمام شدن مشکلات آن ها نیست.

لذا دشمن سعی دارد با حمله به این اعتقاد مهم شیعیان به نحوی با آن برخورد کرده و قبح این مساله مهم را شکسته و اعتقاد جوانان و مردم به این مساله مهم را از بین ببرد.

نکته دوم:

 بحث چاه عریضه می باشد.

در ادیان مختلف روش هایی برای صحبت کردن با منجی ها وجود دارد. دعا کردن، نماز خواندن، توسل و… که یکی از این روش ها بحث نوشتن درخواست ها می باشد، که این روش در ادیان الهی مثل یهودیت هم وجود دارد و یهودیانی با حضور در کنار دعای ندبه و قرار دادن دست نوشته ها در آن، در خواست های خود از خدا را مطرح می کنند.

این روش مخصوص اسلام و یهودیت نیست و مسیحیت هم به این جریان اعتقاد داشته و پاپ، رهبر مسیحیان جهان هم در کنار دیوار ندبه این نوع درخواست از خدا را انجام داده است.

پاپ و قرار دادن نامه در دیوار ندبه
پاپ و قرار دادن نامه در دیوار ندبه

جریان چاه عریضه جمکران هم همین است، اگر کسی یک بار هم به جمکران مشرف شده باشد متوجه این مساله می شود که اصلا در چاه عریضه پولی ریخته نمی شود و کلا مومنینی که در آن جا حاضر می شوند برای نوشتن و انداختن عریضه های خود اقدام می کنند و کسی پولی در آن نمی ریزد تا درآمدی معادل آن چه دشمنان ادعا کرده اند داشته باشند.

نکته سوم:

 اینکه این تصاویر ربطی به مسجد مقدس جمکران نداشته و متعلق به شمارش پول ضریح یکی از امامزاده های زنجان می باشد که متن خبر را می توانید در اینجا بخوانید.

نتیجه اینکه باید از چند جهت به این شبهه نگاه کرد، اول اصل چرایی حمله به امام زمان علیه السلام و میعادگاه عاشقان آن حضرت توسط دشمنان می باشد.

و دوم اینکه این شبهه از اصل باطل است، چرا که چاه جمکران چاه عریضه و انداختن دلنوشته های مردمی به آن است و کسی پول داخل آن نمی ریزد.

و سوم هم اینکه تصاویر ادعایی هم متعلق به یکی از امام زاده ها می باشد، نه مسجد مقدس جمکران.

1 دیدگاه برای «آیا در آمد میلیاردی چاه مسجد جمکران واقعیت دارد؟»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *