آیا کفن ضد عذاب قبر وجود دارد؟

متن شایعه:

 “فروش کفن ضد عذاب قبر یک میلیون سیصد و هفتاد و دو هزار تومن ناقابل به نیت 72 شهید کربلا… آیت الله تقویان یکی از علمای بزرگ شهر قم  که یکی از عالمان دینی و خطیبان مشهور در کشور است در دکان (فروشگاه) اینترنتی خود کفن های ضد عذاب قبر به قیمت 1،372،000 تومان میفروشد… قیمت یک کفن معمولی در کشور تنها 70 هزار تومان است.

او گفته روی این کفن ها از پوست آهو ادعیه ها و اسماء الهی نوشته شده که مرده را در شب اول قبر از عذاب الهی دور می کند و از عذاب شب اول قبر کم می کند!! منتظر محصولات جدید ما مانند تله کابین عبور از پل صراط، جلیقه ضد آتش جهنم و امثالهم هم باشید…به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم 

پاسخ:
مدتی است که تصاویری یک روحانی خیاط در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که زیر  آن تیتر خورده است که کفن ضد عذاب قبر هم به بازار آمد.
نکارنده متن طوری القا می کند که این روحانی به این ترفند قصد دارد سر مردم شیره مالیده و کفن 70 هزار تومنی را با قیمتی حدود 1372000 تومان به فروش برساند و… که درمتن شایعه موجود می باشد.
اما نکاتی که باید عرض کنیم این است که:
1- عذاب قبر چیزی نیست که بشود با خرید یک نوع کفن و… آن را رفع کرد و بسته به اعمالی که انسان ها انجام داده اند شدت و ضعف دارد، لذا نمی شود کسی هر کاری که خواست انجام دهد و بعد با خرید یک کفن از عذاب قبر نجات پیدا کند!
2- تصاویری که ادعا شده است یک روحانی کفن فروش است هم دروغ است! چر که این تصویر یک روحانی با شغل خیاطی است و بد تر این که نام ایشان هم آیت الله تقوی نبوده و  ” عبد الامیر فاضل” می باشد. لذا هم تصاویر دروغ بوده و هم نام این شخص. شما می توانید مصاحبه با آقای فاضل را در اینجا بخوانید.
3- نکته ای که واقعا از همه این ها عجیب تر است این است که نگارنده گفته:
او گفته روی این کفن ها از پوست آهو ادعیه ها و اسماء الهی نوشته شده
آیا واقعا با پوست آهو چیزی می نویسند! نگارنده توجه نداشتند که انواع حرز و دعا که نوشته می شود، بر روی پوست آهو نوشته می شود! نه بوسیله پوست آهو!!
4- دشمنان اینقدر بی اخلاق شده اند که این کار که توسط شخصی در ترکیه انجام شده است را به یک روحانی ایرانی نسبت دهند! خبر آن را میتوانید در اینجا بخوانید.

عاقبت بخیر باشیم.
التماس دعا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *